Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial Evidenta Redirectelor !!

In jos

Tutorial Evidenta Redirectelor !! Empty Tutorial Evidenta Redirectelor !!

Mesaj Scris de GiuFs Dum Oct 02, 2011 10:53 am

Nume:Novuslink Redirect Counter
Persoane implicate in proiect:tuty ,D!nake,mut2nt,
Uploader: D!nake
Descriere:Tine evidenta online a redirectelor
Descarcare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


In primul rand eu nu sunt altii asa ca vreau sa stiti de la bun inceput, scriptul folosit la afisarea online a evidentei este al lui Fast deci tot meritul ii apartine pentru php.
Ce vroiam sa va zic asa ca si introducere este ca am fost ajutat de multe persoane sia cum deja am ajuns sa cunosc pluginul in sine prea bine deci nu ma mai atrage.
Precizez inca odata ca am fost ajutat de Fast nu la criptare ci prin faptul ca mi-a explicat ce si cum e de facut ,mai tin sa precizez ca am preluat sursa buguita de pe linkcs am curatato cu ajutorul lui mut2nt si am dezvoltato cu ajutorul lui tuty asa ca inca odata vreau sa intelegeti nu sunt genul de persoana care face precum altii; am facut aia si ei nici nu stiu ce au facut public.
Tot ce pot sa spun ca mi se cuvine este publicarea lui si mai pot sa va zic ca fara mine si fara proiectul meu nu se putea face si in fon si la urma urmei a fost de catre comunitatea novuslink si tot de catre aceasta comunitate a fost facut public ca si prima versiune .

Cod:
#include < amxmodx >
#include < amxmisc >
#include < sockets >

#pragma semicolon 1

#define LOG_NUMEFISIER "NovuslinkRedirect.log"
#define CFG_NUMEFISIER "NovuslinkRedirect.cfg"

#define PLUGIN_VERSION "2.0.1"

#define SERVER_IP_LCENTA "80.96.216.57" // aici e ipul serverului tau! daca ipul din cfg nu e egal cu asta shutdown!
#define SERVER_SECUNDE_OPRIRE 31 // in cate secunde se va opri serverul daca nu are licenta valida
#define UPDATE_TIME 15

#define TAG_PLUGIN "[Novuslink Redirect STATS]"

new gCvarRedirectIp;
new gCvarRedirectPort;
new gCvarRedirectPassword;
new gCvarRedirectHost;
new gCvarRedirectPath;
new gCvarRedirectUsername;

new gRedirectHost[ 50 ];
new gRedirectName[ 32 ];
new gRedirectPath[ 21 ];

new gError;

public plugin_init()
{
register_plugin( "Redirect STATS", PLUGIN_VERSION, "Novuslink" );

gCvarRedirectIp = register_cvar( "novuslink_redirect_server", "80.96.216.57" );
gCvarRedirectPort = register_cvar( "novuslink_redirect_serverport", "00000" );
gCvarRedirectPassword = register_cvar( "novuslink_redirect_serverpw", "" );

gCvarRedirectHost = register_cvar( "novuslink_redirect_host", "[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] );
gCvarRedirectPath = register_cvar( "novuslink_redirect_path", "/webscript" );
gCvarRedirectUsername = register_cvar( "novuslink_redirect_username", "Novuslink Default Username" );

set_task( float( UPDATE_TIME ), "RedirectServer", _, _, _, "b" );

new szServerIp[ 40 ];
get_pcvar_string( gCvarRedirectIp, szServerIp, charsmax( szServerIp ) );

if( !equal( szServerIp, SERVER_IP_LCENTA ) )
{
server_print( "%s Nu detii o licenta valabila! Serverul se va opri in %d secunde!", TAG_PLUGIN, SERVER_SECUNDE_OPRIRE );
server_print( "%s Pentru mai multe detalii acceseaza http://www.novuslink.ro", TAG_PLUGIN );

set_task( float( SERVER_SECUNDE_OPRIRE ), "ServerShutDown" );
}

else
{
server_print( "%s Felicitari! Detii o licenta valida, iar pluginul functioneaza perfect!", TAG_PLUGIN );
server_print( "%s Pentru mai multe detalii acceseaza http://www.novuslink.ro", TAG_PLUGIN );

log_to_file( LOG_NUMEFISIER, "%s Felicitari! Detii o licenta valida, iar pluginul functioneaza perfect!", TAG_PLUGIN );
log_to_file( LOG_NUMEFISIER, "%s Pentru mai multe detalii acceseaza http://www.novuslink.ro", TAG_PLUGIN );
}
}

public plugin_cfg()
{
new szConfigsDir[ 32 ];
new szFile[ 192 ];

get_configsdir( szConfigsDir, charsmax( szConfigsDir ) );
formatex( szFile, charsmax( szFile ), "%s/%s", szConfigsDir, CFG_NUMEFISIER );

if( file_exists( szFile ) )
{
server_cmd( "exec %s", szFile );

server_print( "%s Fisierul ^"%s^" a fost incarcat cu succes!", TAG_PLUGIN, szFile );
log_to_file( LOG_NUMEFISIER, "%s Fisierul <%s> a fost incarcat cu succes!", TAG_PLUGIN, szFile );
}

else
{
server_print( "%s Eroare! Fisierul ^"%s^" nu a fost gasit!", TAG_PLUGIN, szFile );
log_to_file( LOG_NUMEFISIER, "%s Eroare! Fisierul ^"%s^" nu a fost gasit!", TAG_PLUGIN, szFile );
}
}

public RedirectServer()
{
new RedirectPort[ 10 ];
get_cvar_string( "port", RedirectPort, charsmax( RedirectPort ) );

get_pcvar_string( gCvarRedirectHost, gRedirectHost, charsmax( gRedirectHost ) );
get_pcvar_string( gCvarRedirectPath, gRedirectPath, charsmax( gRedirectPath ) );
get_pcvar_string( gCvarRedirectUsername, gRedirectName, charsmax( gRedirectName ) );

new RedirectSocket = socket_open( gRedirectHost, 80, SOCKET_TCP, gError);

new szData[ 512 ];
formatex( szData, charsmax( szData ), "GET %s/alive.php?p=%s&f=%s HTTP/1.1^r^nHost:%s^r^nConnection: close^r^n^r^n", gRedirectPath, RedirectPort, gRedirectName, gRedirectHost );

socket_send( RedirectSocket, szData, charsmax( szData ) );
}

public ServerPlayers()
{
get_pcvar_string( gCvarRedirectHost, gRedirectHost, charsmax( gRedirectHost ) );
get_pcvar_string( gCvarRedirectPath, gRedirectPath, charsmax( gRedirectPath ) );
get_pcvar_string( gCvarRedirectUsername, gRedirectName, charsmax( gRedirectName ) );

new PlayerSocket = socket_open( gRedirectHost, 80, SOCKET_TCP, gError);

new PlayerCount[ 512 ];
formatex( PlayerCount, charsmax( PlayerCount ), "GET %s/new.php?f=%s HTTP/1.1^r^nHost:%s^r^nConnection: close^r^n^r^n", gRedirectPath, gRedirectName, gRedirectHost );

socket_send( PlayerSocket, PlayerCount, charsmax( PlayerCount ) );
}

public ServerShutDown()
{
server_cmd( "exit" );

log_to_file( LOG_NUMEFISIER, "%s Nu detii o licenta valabila! Serverul a fost oprit!", TAG_PLUGIN );
log_to_file( LOG_NUMEFISIER, "%s Pentru mai multe detalii acceseaza http://www.novuslink.ro", TAG_PLUGIN );
}

public client_connect( id )
{
new szServerPassword[ 30 ];
get_pcvar_string( gCvarRedirectPassword, szServerPassword, charsmax( szServerPassword ) );

new szServerIp[ 32 ];
get_pcvar_string( gCvarRedirectIp, szServerIp, charsmax( szServerIp ) );

if( is_user_connecting( id ) )
{
if( !is_user_bot( id ) )
{
ServerPlayers();
}
}

if( get_playersnum() >= 0 )
{
if( !equal( szServerPassword, "" ) )
{
client_cmd( id, "password %s", szServerPassword );
}

client_cmd( id, "Connect %s:%d", szServerIp, get_pcvar_num( gCvarRedirectPort ) );
}
}

Creati un fiser NovuslinkRedirect.sma ,copiati codul in el ,introduceti datele dumneavoastra in el :
gCvarRedirectHost = register_cvar( "novuslink_redirect_host", "[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" );
gCvarRedirectPath = register_cvar( "novuslink_redirect_path", "/redirect" );
new LicenseSocket = socket_open( "[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]", 80, SOCKET_TCP, gError );

Cod:
// --| IP-ul serverului unde vor fi redirectati jucatorii

novuslink_redirect_server "80.96.216.57"



// --| PORT-ul serverului. Trebuie pus altfel nu va functiona 100%

novuslink_redirect_serverport "27015"



// --| Parola serverului in caz ca are. Daca nu are lasati ""

novuslink_redirect_serverpw ""

PS: Propun sticky
Si inca odata multumim echipa novuslink !!
GiuFs
GiuFs
Fondator
Fondator

Sex : masculin
Zodiac : Rac
Mesaje : 570
Puncte : 1633
Reputatie : 55
Data nasterii : 27/06/1996
Data de inscriere : 20/09/2011
Varsta : 27
Joburi/Distractii : Counter-Strike , MuOnline
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : A dreaq de buna

http://gamez-media.wow3.info

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum